
KFI_16-2016-0130
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása című pályázatán a 2016.11.21. -én hozott döntés alapján a MEDICOR Zrt. 259.114.000,- Ft összegű támogatást nyert a támogatás intenzitása: 69,56%.
A pályázat azonosítószáma: KFI_16-2016-0130
Címe: MEDICOR BabyLife Plus új, intelligens szállító inkubátorhoz világszínvonalú technológiák kutatása, prototípus kifejlesztése, a termék klinikai approbációja, és piaci bevezetése.
Magyarország 100 éves tradícióval rendelkezik az orvosi műszergyártás területén, amelynek az újszülött-gyógyászati eszközök gyártása az egyik kiemelkedő szakterülete. A MEDICOR – amelynek története szintén 100 évre nyúlik vissza* - évtizedek óta világszínvonalon gyárt-fejleszt-értékesít zárt-stacioner újszülött intenzív inkubátorokat, és újszülött reanimációs (újraélesztő) műtőasztalokat (nyitott inkubátorokat), és más újszülött-gyógyászati műszereket.
MEDICOR Elektronika Zrt. (MEDICOR Zrt.) a Közép-Magyarország régió tudásintenzív, innovatív vállalkozásaként – az újszülött-gyógyászati eszközök fejlesztésének, gyártásának területén vezető szerepet tölt be, és most nagy szellemi hozzáadott értéket tartalmazó új, piacképes, intelligens, digitális szállító inkubátort fejleszt.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása című pályázatán a MEDICOR Zrt. 259.114.000,- Ft összegű támogatást nyert (pályázat azonosítószáma: KFI_16-2016-0130) MEDICOR® BabyLife® Plus új világszínvonalú technológiák kutatása, szállító inkubátor prototípus kifejlesztése, a termék klinikai approbációja, és piaci bevezetésére.
Hazánkban kiemelt jelentőségű a demográfiai helyzet romlásának lassítása, megállítása. Ebben a legfontosabb út, a születések számának gyarapítása, a csecsemőhalandóság minimalizálása. Ezen cél egyik nélkülözhetetlen technikai eszköze az újszülött szállító inkubátor, amelynek legfontosabb funkciója, hogy az újszülött életben maradását szolgálja, bárhol történik a születés.
A MEDICOR Zrt.-nek a támogatott fejlesztési projektben kitűzött célja olyan kutatás-fejlesztési tevékenység elvégzése, amelynek eredménye egy új, Magyarországon nem gyártott, világviszonylatban versenyképes, intelligens, digitális, alap és intenzív szállító inkubátor kifejlesztése. A projekt keretében olyan új terméket, szolgáltatásokat, megoldásokat tervezünk megvalósítani, amelyeket még sehol a világon nem hoztak létre, ill. nem alkalmaztak. Az új fejlesztés során világszínvonalú, a piacon ilyen tudással még nem létező, exportképes új termék jön létre.
Az eredmények hasznosítói elsősorban az újszülötteket, koraszülötteket, ápoló intézmények, az újszülött szállítást végző szervezetek, végső soron a gyermeket váró családok, mert kevesebb lesz a csecsemőhalálozás, nagyobb lesz a minőségi túlélés esélye. A hasznosítók másodsorban a neonatológus orvosok, szülészek is, akik a kezelés, a működés, és az informatika legkorszerűbb megoldásaival végezhetik munkájukat, sokkal korszerűbb és biztonságosabb körülmények között. Az újszülött (különösen koraszülött) korban összegyűjtött részletes adatok feldolgozásával egyes betegségek valószínűsége előre kiszűrhető, így a megelőzésre, vagy a kezelésre előzetesen is fel lehet készülni, ill. azokat el lehet hárítani. A projekt keretében archiválásra, elemzésre kerülő klinikai diagnosztikai adatok együtt, egy specifikus új adatbázist hoznak létre, mely a kezelések, kutatások minden területe számára később is nagy értékkel bír.
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2018.12.31
(*a centenáriumi emlékezés 2017. szeptember 23. 11,00 óra, Kruj Iván Sportcsarnok).
Elérhetőségek:
MEDICOR Elektronika Zrt.
H-1097 Budapest Illatos út 9.
Tel: (+36-1) 280-6342
E-mail: medicor@medicor.hu

VEKOP-2.2.1-16-2017-00002
Orvosi műszergyártás alprogram Az orvosi berendezés és eszközgyártás területére a flexibilitás, innovativitás, erős exportképesség, nagy beszállítói igény a jellemző. Cél olyan fejlesztési projektek támogatása, amelyek a terület szakmailag jól körülhatárolt és összefüggő K+F feladatainak megoldására, valamint az eredmények gyakorlati alkalmazásának kidolgozására irányulnak.
Benyújtott pályázati projekt címe:„Újszülött, koraszülött csecsemők halálozási arányát csökkentő, egészséges életük esélyeit növelő, intelligens digitális új neonatal reanimációs asztal (nyitott inkubátor) kifejlesztése”
2017.03.06. dátummal Pálinkás József, NKFIH elnökének aláírásával, KFI Szakpolitikai szempontból támogathatónak minősítette a konzorciális projekttervet.
2017.06.04. Nemzetgazdasági Minisztérium Regionális Fejlesztési Programokért Felelős Helyettes Államtitkárság döntése alapján a projektet támogatásra érdemesnek ítélte.
2017.08.07. Támogatási Szerződés és kötelező mellékletei elfogadásra és aláírásra kerültek a konzorciumi tagok és a Nemzetgazdasági Minisztérium részéről egyaránt.
2017.09.11. határnappal kiutalásra került minden konzorciumi tagnak a projekttel kapcsolatosan lehívható előlegek maximális mértéke (SE a projekt elszámolható költségének 100%, MTA SZTAKI a projekt elszámolható költségének 100%, MEDICOR Zrt. projekt elszámolható költségének 75%)
2017.09.19. konzorciumi projektindító megbeszélés (MEDICOR Zrt. SE, MTA SZTAKI)
- Támogató (NGM) által aláírt/hitelesített Támogatási Szerződések átadása a konzorciumi tagok részére 1 eredeti példányban,
- Projekt kezdő időpont kitűzése,
- Projekt megkezdéséig szükséges konzorciális teendők megbeszélése
Projekt tervezett kezdete: 2018.01.01. – tervezett befejezése: 2019.12.31.
Megvalósítás: MEDICOR ZRT – SE – MTA SZTAKI KONZORCIUM

2018-1.1.1-MKI-2018-00079
A pályázat azonosítószáma: 2018-1.1.1-MKI-2018-00079
Projekt megvalósításához NKFI Alapból nyújtott támogatás összege: 98 074 412 Ft
Projekt megvalósítása: 2019.01.01. - 2020.06.30.
Projekt címe: Újszülöttek, koraszülött csecsemők gyógyítását szolgáló új terápiás kékfénylámpa változatok kísérleti kifejlesztése, prototípusok készítése, exportképessé tétele.
Projekt összefoglaló:
A tervezett projekt kiindulópontja az a tapasztalat, hogy a méhen belül az újszülöttek szervezetében több, az oxigént szállító vörösvértest található, amelyek egy része a születés után szétesik, bilirubin szabadul fel, a bőr sárgássá színeződik. Amennyiben nem kezelik az újszülöttet, a sárgaság akár olyan fokot is elérhet, hogy a bilirubin átkerül a vér-agy gáton, károsíthatja az agyat, ezért ha a bilirubin mennyisége elér egy bizonyos szintet, akkor fototerápiás kezelés szükséges.
Az orvos- és műszaki tudomány felfedezése, hogy az UV-fény (kékfény) hatására a bőrben lévő bilirubin átalakul vízben oldódóvá, és így a máj munkája nélkül is kiürül a szervezetből. Mellékhatásaira azonban csak az elmúlt években irányult rá a figyelem, holott nemcsak a módszer használata, hanem túl használata is elterjedt, aminek megelőzésére a fejlesztésnél figyelmet kell fordítani.
A hagyományos készülékek használatánál felmerült, hogy közönséges és atípusos anyajegyek kialakulását eredményezhetik, ezért fontos a modern, szűkebb hullámhossz-tartományt kibocsátó készülék kifejlesztése (speciális LED sugárzók, beépítése), és új megoldásként a lámpába integrált sugárzási dózis folyamatos monitorizálása, és összegzése.
A projekt célja olyan LED sugárzó kékfény terápiás lámpacsalád kifejlesztése, amellyel lerövidíthető a terápiás idő, csak 1-2 napos fénykezelésre lesz szükség, szemben a korábbi 3-4 nappal, miközben kezelés hatásfoka jobb lesz, és a mellékhatás minimalizálható.
A lámpába integrálni fogjuk az újszülött testhőmérséklet mérését, a véroxigénszint és pulzusmérést. A fejlesztésnél kísérleteket végzünk a mérés non-kontakt technológiák alkalmazására.
Innováció és Tradíció, MEDICOR – Az egészséges kapcsolat.
Elérhetőségek:
MEDICOR Elektronika Zrt.
H-1097 Budapest Illatos út 9.
Tel: (+36-1) 280-6342
E-mail: medicor@medicor.hu